masaż balijski

Masaż jest jednym z najstarszych sposobów na złagodzenie bólu, stresu i napięcia mięśniowego. Istnieją różne style masażu, a dwa z nich, które często są porównywane ze sobą, to masaż tajski i balijski.

Oba style mają swoje korzenie w kulturze Azji Południowo-Wschodniej i są oparte na podobnych zasadach, jednak mają pewne różnice.

Techniki stosowane w masażu

Masaż tajski, znany również jako „nuad thai”, jest jednym z najstarszych stylów masażu na świecie. Masażyści tajscy wykorzystują swoje dłonie, stopy, łokcie i kolana, aby wykonywać techniki masażu. Masaż tajski składa się z serii technik rozciągających, uciskających i manipulujących ciałem. Masażysta może stosować techniki ciśnienia na punktach akupresury, aby uwolnić blokady energetyczne w ciele. Klasyczny masaż tajski jest uważany za bardzo intensywny i często porównywany z jogą, a właściwie nazywany jest jogą dla leniwych, ponieważ terapeuta pomaga pacjentowi przyjmować pozycje i ułożenie ciała typowe dla jogi.

Z drugiej strony, masaż balijski wykorzystuje techniki głaskania, uciskania i wibracji, aby złagodzić napięcie mięśniowe i stres. Masaż balijski jest uważany za bardziej delikatny niż tajski i często wykonywany z użyciem aromatycznych olejków eterycznych. Masażysta używa swoich dłoni, palców, stóp i przedramion, aby wykonywać techniki masażu. Tradycyjny masaż balijski jest bardziej skoncentrowany na relaksacji niż na rozciąganiu mięśni.

Pochodzenie masażu

Inną różnicą między masażem tajskim a balijskim jest ich pochodzenie. Masaż tajski pochodzi z Tajlandii i jest częścią tradycyjnej medycyny tajskiej. Masaż balijski pochodzi z Bali, Indonezji, i ma wpływy hinduskie i chińskie. Masaż balijski jest również silnie związany z rytuałami religijnymi i kulturowymi na Bali.

Z obu masaży można korzystać podczas pobytu w ich ojczyźnie, czyli podczas wycieczek na Bali czy do Tajlandii.

Zastosowanie

Kolejną różnicą między masażem tajskim a balijskim jest ich zastosowanie. Masaż tajski jest często stosowany w celu złagodzenia bólu mięśni i stawów oraz poprawy elastyczności i zakresu ruchu. Masaż balijski jest bardziej skoncentrowany na relaksacji i złagodzeniu napięcia mięśniowego, ale może również pomóc w poprawie krążenia krwi i układu limfatycznego.

Stosowanie olejków aromatycznych

Masaż balijski stosuje więcej olejków eterycznych i technik relaksacyjnych, takich jak masaż głowy i twarzy. Masaż tajski stosuje mniejszą ilość olejków eterycznych. Podczas seansu obu typów masażu stosowane są aromatyczne świece i spokojna, relaksacyjna muzyka.

Masaże balijskie i tajskie w Warszawie

Popularność obu rodzajów masażu jest naprawdę ogromna, o czym świadczy nieustanne powstawanie nowych salonów masażu i SPA. W samej Warszawie można znaleźć kilkadziesiąt miejsc, w których oferowane są profesjonalne masaże tajskie i balijskie. Od lutego 2023 roku my również mamy przyjemność zapewniać naszym gościom chwile relaksu i możliwość przeniesienia się myślami do krainy szczęśliwości.

Jako kameralny salon masażu Tajski Raj stawiamy sobie za cel, by umożliwiać naszym klientom korzystanie z dobrodziejstw orientalnych masaży, dzięki którym można nie tylko wypocząć po trudach dnia codziennego, ale również znacząco poprawić stan swojego zdrowia. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szeroki wachlarz masaży tajskich i balijskich, które w naszym salonie wykonywane są przez doświadczone terapeutki pochodzące prosto z Bali.

Zapraszamy na masaż, również na wyjątkowy masaż dla dwojga czy na masaże dla kobiet w ciąży. Regularne sesje wybranego masażu to idealny sposób, by wprowadzić do swojego życia odrobinę harmonii, relaksu i wyjątkowego samopoczucia. Zasługujesz na to, co najlepsze!