Kobido masaż twarzy Warszawa

Masaż Kobido – odmładzający masaż twarzy Warszawa

Masaż Kobido jest japońską techniką masażu, która często nazywana jest naturalną formą liftingu twarzy. „Ko” oznacza „starożytny”, bi „piękno”, do „droga” – „starożytna droga do piękna”. 

Z początku ta forma masażu zarezerwowana była wyłącznie dla japońskiej rodziny królewskiej i gejsz. Z czasem zaczęli z niego korzystać najzamożniejsi mieszkańcy, aż finalnie stał się ogólnodostępną formą odmładzania ciała.

Masaż Kobido działa na głębokie struktury skóry, dzięki czemu w nieinwazyjny i bezpieczny sposób poprawia wygląd twarzy, ale też głęboko relaksuje.

Efekty działania odmładzającego masażu twarzy Kobido są widoczne już po pierwszym zabiegu. Kolejne seanse wzmacniają i utrwalają korzystny wpływ tej techniki masażu na skórę.

To naturalny odpowiednik dla wielu zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Kobido pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty bez ingerencji w strukturę naskórka czy jego uszkadzania.

Masaż Kobido jest coraz częściej wybierany przez osoby, które chcą powstrzymać procesy starzenia w naturalny i zdrowy sposób.

Masaż Kobido – etapy

Masaż Kobido składa się z kilku etapów. Na początku masażysta wykonuje powolne ruchy, które mają za zadanie zrelaksować i odprężyć. Później następuje nieco intensywniejsza faza – etap drenażu limfatycznego, który odprowadza zalegającą limfę.

W kolejnym etapie ruchy stają się szybsze, bardziej zdecydowane i głębokie. Ta faza masażu Kobido ma za zadanie pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Silny ucisk stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze, co poprawia jej koloryt, napięcie i jędrność.

Ostatni etap to refleksologia twarzy, podczas której pobudzane są specjalne punkty w twarzy odpowiedzialne za energię Qi, krążenie i napięcie mięśniowe. Stymulując konkretne punkty na twarzy masażysta jest w stanie stymulować system trawienny czy nerwowy, a także wiele organów w celu wyrównania balansu energetycznego pomiędzy nimi.

Zalety masażu Kobido:

 • zatrzymuje procesy starzenia
 • poprawia krążenie i metabolizm komórkowy, dzięki czemu skóra staje się świetnie odżywiona i dotleniona. Twarz wygląda młodziej, odzyskuje blask i napięcie.
 • głęboko relaksuje i rozluźnia
 • spłyca zmarszczki i bruzdy mimiczne

Wskazania do masażu Kobido:

 • skóra wiotka potrzebująca ujędrnienia, odżywienia i efektu liftingu 
 • napięcia mięśniowe w obrębie głowy, szyi i karku
 • redukcja stresu – masaż Kobido doskonale relaksuje i pomaga pozbyć się skutków stresu

Przeciwwskazania do masażu Kobido:

 • stany zapalne skóry
 • niezagojone rany
 • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze/ wysokie ciśnienie tętnicze
 • ostatnio przebyte zabiegi stomatologiczne oraz z zakresu medycyny estetycznej np. po ostrzyknięciu botoksem należy odczekać minimum 2 tygodnie
 • ciąża w III trymestrze
 • trądzik różowaty
 • choroby onkologiczne – wymagana zgoda lekarza

Masaż Kobido Warszawa – zalecana ilość zabiegów

Odmładzający masaż twarzy Kobido pozwala osiągnąć wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu skóry i ogólnego samopoczucia. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć znaczącą różnicę w postaci ujędrnienia skóry, spłycenia zmarszczek czy uniesienia policzków. Aby efekty masażu Kobido utrzymywały się dłużej – należy zadbać o jego regularność i oddawać się w ręce doświadczonego masażysty.

Zalecana ilość zabiegów to 12 sesji masażu Kobido – jednak ich liczba ustalana jest indywidualnie w zależności od kondycji i potrzeb skóry. Nasze profesjonalne terapeutki masażu Kobido w Warszawie z łatwością ocenią stan skóry twarzy i pomogą ustalić najbardziej optymalną i efektywną drogę ścieżką Kobido.

Profesjonalny masaż Kobido w Warszawie

Zapraszamy do korzystania z dobrodziejstw masażu Kobido w naszym salonie w Warszawie. Jedynym gwarantem sukcesu i osiągnięcia oczekiwanych efektów masażu Kobido w postaci efektu liftingu bez użycia skalpela są szybkie i precyzyjne ruchy doświadczonych masażystek, przed którymi Kobido nie ma tajemnic.

Salon masażu tajskiego i balijskiego Tajski Raj w Warszawie to idealne miejsce na Twoje pierwsze spotkanie z odmładzającym masażem twarzy Kobido. Nasze pochodzące z Bali masażystki z wieloletnim doświadczeniem zadbają o to, by osiągnąć jak najlepsze efekty już po pierwszej wizycie. Seans masażu Kobido w gabinecie pełnym orientalnego aromatu, relaksacyjnej muzyki i przyjemnej atmosfery będzie niezwykłym przeżyciem!

Umów dogodny termin na masaż Kobido Warszawa już teraz!