masaż tajski historia

Masaż tajski jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych form masażu na świecie, związaną z tradycyjną medycyną tajską. Masaż ten ma ponad 2500 lat i łączy w sobie techniki z Chin, Indii i innych krajów azjatyckich.

Masaż tajski ma wiele różnych nazw, w tym Nuad Bo’Rarn lub Nuat Thai, co oznacza „starożytny masaż tajski” w języku tajskim.

Historia masażu tajskiego sięga czasów buddyjskich. Według legendy, masażyści tajscy zostali wysłani przez Buddę, by pomagać ludziom w ich duchowej praktyce i leczeniu ciała. Masaż tajski był praktykowany przez mnichów buddyjskich, którzy uczyli się go w klasztorach, gdzie był on częścią codziennych praktyk religijnych.

Początki masażu na kontynencie azjatyckim

Wraz z rozwojem handlu międzynarodowego i rozwojem kultury buddyjskiej, masaże tajskie zaczęły rozprzestrzeniać się na całym kontynencie azjatyckim. W okresie Ayutthaya, który trwał od XIV do XVIII wieku, masaże tajskie były powszechne wśród ludzi, którzy szukali leczenia dla swoich dolegliwości. W tym okresie, masaże tajskie zaczęły być wykorzystywane również do celów relaksacyjnych, a nie tylko leczniczych.

W XIX wieku, wraz z rozwojem turystyki, masaże tajskie zaczęły być praktykowane również poza granicami Tajlandii. W 1893 roku, podczas wojny francusko-tajskiej, wojska francuskie odkryły tajskie praktyki masażu i zaczęły je praktykować na swoich żołnierzach. Od tamtej pory, masaże tajskie stały się znane na całym świecie.

Ekspansja na cały świat

W XX wieku, masaże tajskie stały się coraz popularniejsze wśród turystów, którzy odwiedzali Tajlandię. W 1962 roku rząd tajski założył pierwszą szkołę masażu tajskiego, która miała na celu zachowanie i propagowanie tej tradycyjnej sztuki. W latach 70-tych, masaże tajskie zaczęły być praktykowane również w Europie i Ameryce Północnej.

Obecnie, masaże tajskie są powszechnie praktykowane na całym świecie. Są one cenione za swoje właściwości lecznicze, relaksacyjne oraz jako forma terapii dla osób z dolegliwościami fizycznymi. Klasyczny masaż tajski jest terapią manualną, która polega na pracy z całym ciałem. Techniki masażu tajskiego są bardzo różnorodne, a intensywność nacisku jest zazwyczaj indywidualnie dostosowywana do oczekiwań osoby masowanej.

Masaż tajski w Polsce

Popularność masażu tajskiego w Polsce rośnie z każdym dniem. Coraz więcej osób decyduje się na regularne korzystanie z seansów masażu tajskiego w salonach SPA i hotelach. W każdym większym mieście w Polsce można znaleźć co najmniej jeden salon masażu tajskiego. W Warszawie jest ich kilkadziesiąt i praktycznie co miesiąc otwierane są nowe miejsca, w których można spotkać się z masażem tajskim w różnych wariantach.

W Warszawie

Tajski Raj to kameralny salon masażu tajskiego, który rozpoczął działalność w lutym 2023 roku, a już może pochwalić się wieloma stałymi klientami, którzy korzystają z klasycznego masażu tajskiego. Dużą popularnością cieszą się także takie warianty jak masaż tajski dla dwojga, masaż gorącymi kamieniami, tajski masaż sportowy.

Zapraszamy na masaż realizowany przez doświadczone masażystki pochodzące z Bali. Podczas zabiegów stosują one tradycyjną technikę masażu ze stopniem nacisku dostosowanym do indywidualnych oczekiwań klienta. Przyjmujemy pacjentów od wtorku do niedzieli, od 12.00 do 22.00 w naszym salonie Tajski Raj przy ulicy Jana Kazimierza 25A w Warszawie.

Historia masażu tajskiego to setki lat doświadczeń, mądrości mistrzów masażu przekazywanych kolejnym pokoleniom. Cieszymy się, że i my możemy czerpać z tego bogactwa i dzielić się nim z naszymi gośćmi. Zapraszamy!